:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Denenmiş Bitkisel Reçeteler>Tecrübe ettiğiniz ilaçları bu bölümde paylaşın
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

YÜZLEŞME ZAMANI! ZAYIFLAMAK ADINA... - Olayın Tarihi: 05 Ağutos 2006 - 05 Ağutos 2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345>
Anket Sorusu: SİZ HANGİ YOLLARI DENEDİNİZ?
Anket Seç Oylar Anket İstatistikleri
2 [25,00%]
2 [25,00%]
1 [12,50%]
1 [12,50%]
0 [0,00%]
2 [25,00%]
Bu ankete oy veremezsiniz

Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Haziran 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 283
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: YÜZLEŞME ZAMANI! ZAYIFLAMAK ADINA...
    Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 15:47
Ben de eskıden cok zayıftım herkes devamlı zayıfsın zayıfsın dıyodu cok hosuma gıdıyordu ama meger ne buyuk yanlıslıklar yapmısım mesela hıc ekmek pılav makarna yemezdım agzıma bı lokma onlardan koymazdım. O nedenle bı kac sene boyunca benım hafızam cok zayıf oldu megersem hıc b vıtamını almadıgım ıcınmıs. Kullandıktan da bı ıkı sene sonra kendıme gelebıldım 10 kılo aldım ama su an daha mutluyum herseyı yerınde yemek lazımmıs onu ogrendım. Bı ınsanın cıkolata, gazlı ıcecek, alkol, sıgara falan kulllanmaması lazımmıs daha saglıklı bı yasam ıcın.Sadece bunlar yetıyor sanıırm.Ya bu arada bende cıkolata yeme bagımlılıgı var acaba nasıl bırakabılırım bı fıkrı olan varmı??
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 15:52
B6 ve B 12 içiyorum bende...suda eriyen vitamin olduğu için vücut atıo zaten omuriliği besleyen tek vitamin B12 miş.ve bunun iğneleri bile varmış.ayrıca B vitaminleri selülitede ii geliomuş.çikolatadan kim vazgeçebilmişki simgeciimmmm sölesin çabuk:(((
Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 15:59
Bılıyormusun ınsanın yaslanmasına neden olan en temel seylerden bırı sekermıs. Sekerı ne kadar az tuketırsek o kadar genc kalırız yanı:))
Bı de yanılmıyorsam eger B6 ve B12 vıtamınlerı kan yapımında da cok onemlı bı yer tasıyorlar o nedenle ekmek pılav makarna yemelıyız arada ya da dısardan takvıye almalıyız.Sen en ıyısını yapıyorsun kahtalı kesınlıkle.Zaten dedııgn gb zararı da olmaz b ve c vıtamının fazlası vucuttan atılır.

Düzenleyen sim;) - 09 Ağutos 2007 Saat 16:01
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Haziran 2007
Gönderilenler: 85
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 16:38

Bildiğim kadarıyla B ve omega'lar hem kan hem de kalp için önemli..ancak özellikle omega ları C vitamini ile beraber almak gerekiyor. C vitamini Omega ve seleniumun hücre ve damar duvarlarına yapışarak korunmasını sağlıyor. B ise karaciğer dostu..

Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 16:44
Arkadaşlar..samimi bir şey söyleyeyim mi..insan mecbur kalınca o kadar çok sevdiği şeylerden vazgeçiyor ki..ben 36 yaşındayım..kolesterolüm var,bir çok şeyi yiyemiyorum..başlarda zorlanıyordum ama mecburdum yememeye..şimdi alıştım..
karaciğerimde yağlanma ve 2cm büyüme var..yine bir çok şeyden vazgeçtim..ancak kendimiş dinç ve enerjik hissediyorum..sebzelerle yaşıyorum..haftada bir çok az et..balık her zaman..tavuk görmek istemiyorum artıkk:).................  çikolata..........almayayım saolunnn....:)

Yukarı Dön
hadise Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 07 Ağutos 2007
Gönderilenler: 56
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hadise Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:19
aylin.iradeli birisin sanırım gerçi zararını görünce ister isremez insan bişeylerden vazgeçiyo ve öyle daha mutlu oluyo.benim önceden sindirim sorunum vardı saat 7 den sonra hiçbişe yememye başladım böle bi sorunum kalmadı şimdi çok daha mutluyum.
  simgecim,çıkolatadan vazgeçilmez ama hergün tüketmek çok zaralı canım yaaa.yediğin seylerde acı biber yada pul biber tüketirsen tatlı yeme isyeğin azalır.bölece çikolta yiyemezsın  
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:29
çok ilginç hadise..bunu hiç duymamıştım..gerçi ben zaten isteksizim çikolata konusunda ama bir arkadaşımın başucunda çekmecesinde durur..gece uykusunda bile elini atıp alır ve yer..refleks olmuş artık..uykusunda bile yiyor yaa..dur ona da söyleyeyim bunu..
bir denesin bakalım..
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:32

ayrıca..iradeli olmayı öğrendim gerçekten..ama benim sorunum hareketsizlik..işte de masa başındayım son 5 aydır ve kilo aldım..şimdi hedef-yarın tatile çıkıyorum- tatilden sonra salon sporuna başlamak..umarım iyi olacak herşey..

Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:39

ya ben de oleyım bole kasıyorum yemıım dıyorum yok yanı. bı de Allah benı yaglı cıltlı yaratmıs ben gıdıyorum ınadına sucuk cıkolata yaglı ne varsa ona atlıyorum :(( uuf cıldıme ıyı gelmıyor dolayısıyla

Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:40
ya arkadaslar bılgınız var mı? nıe bastakı ankete oy veremıyoruz
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:43
ah simcimm..ondan sonra da sivilceli..bol pürüzlü bir cilt ortaya çıkıyor değil mi?
Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:48
ewt kesınlıkle ole oluyor. kendıme dur dıyemıyorum. Aslında gazlı ıceceklerı bırakalı 2 sene oldu alkol sıgara da kullanmıyorum ama bu sarkuterı  ve cıkolatadan kurtulmam lazım. Ben 2 sene once gunde 7 ya da 8 tane cıkolata yerdım kımse de dur demezdı zayıf olduugum ıcın ama cıldım ole ıgrenctı kı. Sımdı her gun bı tane yıyorum bu da bı gelısme ama aslındA:))

Düzenleyen sim;) - 09 Ağutos 2007 Saat 17:51
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:50
ah şu gırtlak derdi yok mu???ooff offf...
Yukarı Dön
hadise Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hadise Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:52
simge ve aylin ben bi öneride bulunmustum hepimizin bazı alışkanlıkları var birbirimize soz verellim hergün burda teyıtleşelim ne yedik ne yemedik nelerd değişti diye bölece bazı sorunlarımız çözülebilir.yanlız ben işyerinden bağlandığım için hafta sonları görüşemicez evde interSihirli İksirim yok :(
Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:53

ewt hadıse cok ıı bı fıkır ben gozden kacırmısım onu tatlım:))) ole yapalım benım bırakmam lazım cunku bı ay yemesek alısırmıyız sızce?

Düzenleyen sim;) - 09 Ağutos 2007 Saat 17:55
Yukarı Dön
hadise Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hadise Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:56
ben çıkıyorum herkese bye bye kib
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 17:57

güle güle..

Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 19:21
aylin geçmiş olsun kollestroll kötü yaaa aman dikkat et çok ii yapıosun yememekle...hadise önerin ilginö hakkaten denemek isterim ama acı sevmiyorum yaaa.ama kendimde şunu gördüm meyve yemediğim gün çikolata abur cubur çekio canım..aylin kesinlikle masa başı çalışmak kg yapıo ne kadar az yesende yapıo.ama ofiste bile yapılacak hareketler varmış ne derece yapılır bilememde....sigara kullanıyorum asitli içecekte 15 günde 1 içiyorum....onuda kesemem yaaaa..insanın bi noktadan sonra sinirleri bozuluyo.dondurma yediğim gün daha fazla hareket ediyorum oluyo bitio.napayım canım artık:)))
Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

K.Tarihi: 04 Haziran 2007
Gönderilenler: 161
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 22:00
arkadaşlar,ben yürüyüş yaparak 13 kilo vermiştim,yeme şeklinizi değiştirseniz bile hareketsiz olunduğu zaman maalesef yeterli olmuyor.Bunu kendi tecrübemden faydalanarak söylüyorum.Düzenli olarak,en az 3 km yürürseniz birkaç ay içinde tığ gibi olup yeni kıyafetler alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

K.Tarihi: 04 Haziran 2007
Gönderilenler: 161
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 22:31
sim ve aylin,bir an sizin yazılarınızı okuyunca eski beni buldum.Aşırı tatlıya düşkün bir insandım,bu baklava olsun,meyve olsun,çikolata olsun farketmiyordu,evde yoksa,kalmamışsa deliye dönerdim,üstelik bir adet yemek beni kesmiyordu,illa sonuna erişinceye kadar yemeliydim.Ardından yemeğimi de yerdim.Hatta iş yerinde yemiş olsam bile,sanki evde de yemek ya da eşimle beraber yemek farzmış gibi tekrar yerdim.Kolesterol,şeker direnci,sivilce,adet düzensizliği,çarpıntı velhasıl kötü olan her ne varsa ben de mevcuttu.Birgün oturup bunları değiştirmeye karar verdim.Çünkü çocuk sahibi olmalıydım ve bu kadar hastalıklı bir vücutla hiçbirşey sahibi olamazdım.Düzenli yürüyüşe başladım.İşyerinde öğle molasını ben yürüyüşe ayırdım.Döner dönmez de hafif birşeyler yiyip işime dönüyordum.Tatlıya son verdim.Eti nadir yemeye başladım.Ki ben erkek doğup kasap olmayı düşleyecek kadar eti çok seviyordum.Akşam yemeğni çok hafif ve erken yiyip bu işi sonlandırdığımda birkaç ay sonra beni görenler tanıyamıyorlardı.İncecik bir bayan olmuş,zarif kıyafetler içinde bu zaferin gururunu taşıyordum.Kabızlık tarih olmuş,şekerim normale dönmüş,kolesterol gitmiş,kısacası işyerinin en sağlıklı elemanı olmuştum.1 ay içinde de hamile kaldım ve doğum yaptım.Şimdi doğumda aldığım kilolar var ve ben tekrar yürüyüş yapmaya karar verdim.Elimde piyasadaki bütün diyet kitapları mevcut,Okinavalıların neden uzun yaşadığından tutun da,Mehmet Özün,Selahattin Dönmezin,Hayati ferdi kocal,Memduh bayraktaroğlu,Taylan kümeli,Metin Özata,Cem Şen in Uzun Yaşamın Sırlarına kadar bütün kitaplar mevcut.Özet olarak,sade yaşam,sade yemek,düzenli uyku , spor ve bol su tavsiye ediliyor.Hepsinin kaçınmamızı öğütlediği şeyler ise şeker,kırmızı et,yağlı,ağır yemekler,tembellik sayılabilir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67